Co to jest Fin-Tech?

Nowe technologie to już chleb powszedni. Świat zaczyna przenosić się do sieci. Internet zdobywa coraz to nowe przyczółki. Dziedziny do niedawna postrzegane jako nienaruszalny schemat typu: osoba za biurkiem z kalkulatorem pochylona nad płachtami różnorakich rozliczeń, to archaizm.
Taki obrazek przechodzi do historii. Nowoczesność w myśleniu i w działaniu to wyznacznik nowych czasów.

Fin-Tech – Financial Technology

W tym określeniu zawiera się cała prawda o nowoczesności w finansach i ubezpieczeniach. Innowacyjność wkraczająca do finansów jak nigdy dotąd, zmieniła oblicza tych usług.

Zmiany zachodzące w obszarach określanych jako Fin-Tech najlepiej zaobserwować można w propozycjach oferowanych przez banki. Śmiało można powiedzieć, że banki najszybciej zareagowały na nowe technologie w sferze usług. Dziś już nikogo nie dziwi, że w kilka sekund można wykonać przeróżne operacje bankowe siedząc wygodnie w fotelu w domowym zaciszu. Mając do dyspozycji telefon, smartfon, laptop czy poczciwego PC-eta świat własnych finansów stoi otworem.

Korzyści związane z Fin-tech w bankowości.

  1. Obniżenie kosztów w obsłudze bankowej
  2. Zwiększenie szybkości w przepływie pieniędzy.
  3. Nieograniczoność dostępu do usług bankowych.
  4. Wygoda wykonywanych operacji finansowych.
  5. Zwiększenie bezpieczeństwa transakcji.
  6. Łatwość w dostępie do oferowanych usług.
  7. Większa kontrola nad własnymi finansami.
  8. Łatwość dokonywania zakupów w internecie.
  9. Oszczędność czasu dla posiadaczy rachunków on-line.
  10. Łatwy dostęp do środków płatniczych za pomocą kart bankowych.

Fin-Tech w ubezpieczeniach.

Kolejny dział gospodarki związany z finansami – ubezpieczenia, wykorzystuje nieograniczone możliwości, które daje Fin-Tech.

Zawarcie ubezpieczenia za pomocą internetu to już chleb powszedni większości obywateli. Różnorodność ofert, polis ubezpieczeniowych bez problemu jest dostępna przy wykorzystaniu internetu.
Na ekranie smartfona, laptopa można wyszukać odpowiednią polisę i z pomocą np. konta internetowego lub karty płatniczej zawrzeć i opłacić umowę ubezpieczeniową.

Dodaj komentarz