Czytnik kart kredytowych

W dzisiejszym świecie transakcje dokonywane przy użyciu terminali płatniczych to nic nadzwyczajnego – z każdym rokiem takie rozwiązanie staje się coraz popularniejsze. Płatności bezgotówkowe są zdecydowanie bardziej higieniczne, co w dobie zagrożenia epidemiologicznego nie pozostaje bez znaczenia.

Czytnik kart kredytowych – gdzie można go spotkać?

Restauracje, punkty usługowe, sklepy (zarówno te wielkopowierzchniowe, jak i niewielkie osiedlowe), to miejsca, w których obecnie bez większego problemu można zapłacić kartą płatniczą. Transakcje bezgotówkowe to popularne rozwiązanie, z którego korzysta wielu Polaków. Nie trzeba czekać na wydanie reszty, można płacić zbliżeniowo – pełna wygoda. Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób działa taki terminal płatniczy? Jest to przenośne urządzenie o niewielkich rozmiarach, które można zamontować niemal w każdym miejscu. Obsługują one zarówno karty chipowe, jak i takie, które umożliwiają płatność zbliżeniową.

Terminale płatnicze – co warto o nich wiedzieć?

Czytnik kart kredytowych umożliwia bezgotówkową formę rozliczenia pomiędzy klientem a usługodawcą. W procesie tym pośredniczy centrum autoryzacyjne, które łączy instytucję wystawiającą kartę kredytową z firmą pobierająca opłatę za określony towar czy usługę. Kiedyś cały proces odbywał się przy użyciu łączności telefonicznej i konieczne było przejechanie kartą przez specjalny czytnik. W dzisiejszych czasach wystarczy mieć stały dostęp do Internetu, a płatności mogą odbywać się na wiele sposobów. Kasa przenośna z dedykowanym terminalem płatniczym umożliwia realizację transakcji, podczas której jest wykorzystywana:

  • karta posiadająca funkcję płatności zbliżeniowej,
  • karta do płatności z weryfikacją przy pomocy kodu PIN,
  • karta obsługująca płatności przy użyciu paska magnetycznego.

Artykuł o terminalach POS: https://pospay.com.pl/strefa-wiedzy/co-to-jest-terminal-pos


Mobilny czytnik kart kredytowych – dlaczego warto z niego korzystać?

Urządzenia takie jak fiskalna kasa można spotkać w każdym sklepie. Obecnie standardem jest także stacjonarny terminal płatniczy umożliwiający realizację transakcji bezgotówkowych. Jednak w sytuacji, gdy chce się umożliwić klientowi płatność przy użyciu karty kredytowej, a nie ma możliwości podpięcia urządzenia do prądu (na przykład podczas festynu), to można skorzystać z urządzenia, jakim jest mobilny terminal płatniczy. Przenośny czytnik kart kredytowych nie wymaga podpięcia do źródła energii elektrycznej. Cała operacja jest realizowana z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji oraz połączenia internetowego.


Więcej o drukarkach fiskalnych: https://pospay.com.pl/strefa-wiedzy/drukarki-fiskalne


Czy inwestycja w czytnik kart kredytowych jest opłacalna?

Coraz więcej osób zainteresowanych jest płatnościami bezgotówkowymi, co skutkuje tym, iż nie noszą oni przy sobie pieniędzy. Bez terminala płatniczego obsługa takich klientów nie jest możliwa. Inwestując w nowoczesne rozwiązania, można zadbać nie tylko o komfort klientów, lecz także o własne zyski w przyszłości. Płatności tego typu są całkowicie bezpieczne. Wszelkie dane są szyfrowane, co dodatkowo podnosi poziom bezpieczeństwa. Wymagane są także określone certyfikaty.

Dodaj komentarz