Terminal dla firm a płatności bezgotówkowe

Terminal to niezwykle praktyczne oraz funkcjonalne urządzenie do płacenia kartą za poszczególne towary oraz usługi. Od pewnego czasu terminal stanowi wręcz obowiązkowe urządzenie, które to powinno znaleźć się w każdej dobrze prosperującej firmie. Łatwość zawarcia oraz opłacenia transakcji w ogromnym stopniu wpływa na zwiększenie zadowolenia konsumentów.

Czym jest POS – terminal dla firm?

Terminal dla firm z języka angielskiego zwany POS – point of sale – punkt handlowy, to niezawodne urządzenie, które pośredniczy w poszczególnych płatnościach bezgotówkowych, dokonywanych przy pomocy karty płatniczej. Płatność ta może być wykonywana elektronicznie bądź Blikiem.

Wszystkie oferowane na rynku urządzenia są wyposażone w klawiaturę służącą do wpisywania numerów PIN oraz posiadają opcję wykonywania transakcji zbliżeniowych.

Terminal dla firm – istotne zalety

Od pewnego czasu przedsiębiorcy w naszym kraju coraz częściej dostrzegają potrzebę inwestowania w terminale płatnicze. I nic w tym dziwnego, gdyż korzystanie z tego praktycznego oraz funkcjonalnego urządzenia posiada mnóstwo istotnych zalet. Pośród wielu z nich można wymienić:

  • wzrost atrakcyjności oferty – dziś bowiem mnóstwo osób rezygnuje z zakupów bądź oferowanej usługi jeżeli nie ma możliwości płatności kartą
  • znacznie szybsza obsługa – w każdej firmie posiadającej terminal znikają problemy z wydawaniem reszty
  • znaczna poprawa bezpieczeństwa – dzięki wykonywaniu płatności bezgotówkowych w kasie fiskalnej znajduje się ograniczona ilość gotówki\
  • dywersyfikacja źródeł zysku – korzystając z terminala istnieje możliwość sprzedaży usług w postaci doładowań czy płacenia rachunków w formie bezgotówkowej
  • znaczne zwiększenie prestiżu – każda firma w której to dla klientów dostępny jest terminal płatniczy posiada nienaganny wizerunek i prestiż. Uchodzi ona za w pełni nowoczesną oraz wrażliwą na potrzeby klientów
    Opłaty za terminale płatnicze – własny czy dzierżawa?

Od 2015 r. wysokość opłaty za korzystanie z terminala została obniżona do 0,2-0,3 procent wartości każdej dokonanej transakcji. Transakcji. Dzięki temu na posiadanie terminali decyduje się coraz więcej, prężnie rozwijających się firm.


Terminale dla firm: https://pospay.com.pl/strefa-wiedzy/co-to-jest-terminal-pos


Z kolei posiadacze własnych terminali są zobowiązani do płacenia prowizji wynoszącej od 1,39 do 1,5 proc. od każdej dokonanej transakcji bezgotówkowej. Ponadto każdy właściciel firmy który to zdecyduje się na zakup tego urządzenia musi liczyć się z kosztami minimum 300 zł.

Różnorodność oferowanych produktów, wariantów oraz umów z operatorem sprawia, że często trudno jest wybrać rozwiązanie idealne w kwestii potrzeb oraz specyfiki firmy.

Dzierżawa jest korzystniejsza jeśli chodzi o płacenie prowizji, która to wynosi mniej niż 0,5 procent od wykonanej transakcji. Niemniej każdy dzierżawca musi ponosić koszt dzierżawy, który to wynosi około 50 złoty miesięcznie, przy czym terminal nigdy nie będzie jego własnością. Każdą umowę z operatorem zawiera się zazwyczaj na kilka lat, a rezygnacja przed czasem wiąże się z ponoszeniem kar umownych.


kasy fiskalne: https://pospay.com.pl/strefa-wiedzy/dla-kogo-kasy-fiskalne-online


Dzierżawa terminala doskonale sprawdza się w przypadku prowadzenia biznesów sezonowych. Z kolei dla tych przedsiębiorców którzy to posiadają stałą działalność gospodarczą bardzo często korzystniejszy okazuje się zakup terminala płatniczego. Niemniej ostateczna decyzja w tej kwestii powinna być zawsze dobrze przemyślana oraz odpowiednio dostosowana do specyfiki firmy.