Bezprzewodowy system konferencyjny

System taki zapewnia wszystkim użytkownikom ważnych spotkań wolne od zakłóceń środowisko konferencyjne. Każdy w pełni nowoczesny system do głosowania doskonale sprawdza się na wielu salach konferencyjnych oraz w wielu pomieszczeniach wielofunkcyjnych, a w szczególności w budynkach zabytkowych, w których to poszczególne rozwiązania bezprzewodowe nie ingerują w strukturę zabytkowego pomieszczenia oraz nie wymagają posiadania specjalnych pozwoleń.

Zestaw konferencyjny idealny do wielu pomieszczeń

Od pewnego czas bezprzewodowy system konferencyjny znalazł powszechne zastosowanie w wielu budynkach. Jego użycie jest bardzo szybkie oraz sprawne oraz nie wymaga korzystania z kabli, a więc nie trzeba wiercić otworów, dzięki czemu poszczególne budowle o znaczeniu historycznym mogą pozostać nietknięte.

Ponadto bezprzewodowy system konferencyjny stanowi doskonałe wyposażenie sali konferencyjnej oraz wielu innych pomieszczeń w których to bardzo często są organizowane ważne wydarzenia, które to wymagają użycia odmiennych konfiguracji sprzętowych.

Bezprzewodowe systemy konferencyjne są bardzo łatwe w użyciu, bowiem można je w bardzo prosty sposób rozstawić na sali, a później szybko złożyć, co pozwala na optymalne wykorzystanie zarówno sprzętu jak i poszczególnych pomieszczeń.


Systemy multimedialnego muzeum. Zobacz: https://www.trias.pl/kultura-rozrywka/


Bezprzewodowe systemy konferencyjne, a wi – fi

Technologia Wi-Fi sprawia, że każdy nowoczesny zestaw konferencyjny potrafi doskonale współpracować z innymi sieciami bezprzewodowymi. Bardzo często poszczególne systemy bezprzewodowe wykorzystują częstotliwość na poziomie od 2, 4 do 5 GHz. Oznacza to, że taki system konferencyjny jest dobrze widoczny w sieci, a inne punkty dostępu Wi-Fi rozpoznają ten bezprzewodowy punkt dostępu i dzięki temu potrafią w pełni skutecznie unikać korzystania z tego samego kanału.

Dzięki inteligentnemu zarządzaniu siecią każdy wysokiej jakości system bezprzewodowy potrafi odpowiednio sprawdzać dostępność i obciążenie poszczególnych kanałów. Ponadto automatycznie przełącza się on na wolne kanały, nie powodując tym samym uciążliwych zakłóceń.


Wyposażenie sal konferencyjnych: https://www.trias.pl/wyposazenie-sal-konferencyjnych/


Każde odpowiednio rozbudowane urządzenie bezprzewodowe powinno być wyposażone w interfejs z pojemnościowym ekranem dotykowym, którego przekątna powinna minimum wynosić 4, 3 cala.
Funkcjonalność każdego urządzenia bezprzewodowego można znacznie rozszerzyć przy pomocy dodatkowych modułów oprogramowania, na przykład służących do obsługi głosowań z wykorzystaniem identyfikacji przy użyciu specjalnych kart NFC.