Jaki rzutnik wybrać do firmy?

Spotkania biznesowe coraz częściej odbywają się w specjalnych pomieszczeniach hotelowych, czy konferencyjnych. Oprócz wygodnego, przestronnego stołu, jednym z elementów wyposażenia, jest projektor przenośny. Ich dostępność na rynku multimedialnym jest coraz większa. Jaki rzutnik wybrać, by doskonale spełnił swoje zadanie?

Przede wszystkim warto rozważyć małe projektory. Wbrew powszechnej opinii, mogą one być znacznie bardziej wydajne, niż te montowane na stałe. Nie tylko spełnią swoje zadanie w salach konferencyjnych, ale i w szkołach, firmach, czy w domowym zaciszu.

Każdy klient może zetknąć się z szeroką ofertą na sklepowych półkach. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim sprawdzić, jaka jasność projektora jest oferowana przez producenta. Średnio przyjmuje się, że do niewielkich pomieszczeń można już wybrać 3000 ANSI lumen oraz moc lampy 190 W. Przed zakupem, warto sprawdzić, jaka jest przewidywana żywotność takiej lampy. Według danych, średnio powinna przetrwać nawet do 3000 godzin.


Digiservice profesjonalny serwis projektorów


Po drugie, jaki rzutnik wybrać? Taki, który ma matrycę DLP (technologia generowania obrazu) oraz znaczną rozdzielczość podstawową. Oprócz tych wymienionych parametrów, istotny jest również kontrast. Zazwyczaj, przyszli nabywcy, mają do wyboru 25000:1. Aby wyświetlany film, czy obraz był jak najlepszy, należy sprawdzić obiektyw. Na rynku są dostępne różne rodzaje. Do niewielkich pomieszczeń najdoskonalej sprawdzą się szerokokątne.

Oprócz rozdzielczości i formatu obrazu, warto dopytać o złącza. Dostępne rzutniki, mogą mieć interfejsy HDMI, D-Sub, S-Video, DVI oraz USB. Jeśli pragniemy rzutnika, który będziemy mogli ustawiać w dowolnym miejscu, sprawdźmy jego rozmiar oraz wagę. Urządzenie nie musi być wcale ciężkie, by spełniało swoją podstawową rolę. Te mobilne występują już od 1 kg! Najcięższe modele natomiast osiągają do 5 kg.

Chociaż myśląc o rzutniku każdy zwraca uwagę przede wszystkim na obraz, poziom hałasu i głośność także są istotne. Projektory mogą wygenerować nawet 30 dB. Zazwyczaj posiadają jeden głośnik, chociaż są nawet takie modele, które mają ich więcej.


Zobacz profesjonalny serwis oświetlenia estradowego


Wiele osób nadal się zastanawia, czy zainwestować w projektor. Koszty sięgają paru tysięcy złotych, jednakże często można natknąć się na promocje. Wszyscy miłośnicy kina będą zachwyceni. We własnym domu mogą bowiem uzyskać bardzo duży obraz o świetnej jakości, zbliżonej do tej na kinowej sali. Ponadto sprawdzą się przy oglądaniu meczy, czy w trakcie grania na konsolach.

Dodaj komentarz