Znane francuskie marki

Francja to kraj, o którym mówi się, że ma jedną z lepiej rozwiniętych gospodarek w Europie. Francuzi znani są z produkcji w wielu branżach, dzięki czemu budują swoją pozycję na Starym Kontynencie. Nie można zapomnieć, że jest to również miejsce zatrudnienia wielu osób. Poniżej prezentujemy najbardziej znane francuskie marki.

Peugeot

To francuska marka produkująca samochody działająca na rynku już od 1896 roku. Dziś jest jedną z najbardziej francuskich marek, a w dodatku cały czas się rozwija, zgarniając po drodze ogrom nagród związanych z działalnością motoryzacyjną.

Danone

Zapewne każdy kojarzy jogurty czy też inne produkty tej marki. Została założona przez greckiego żyda Isacca Carasso. To firma, która produkuje nie tylko jogurty, ale i również wody czy napoje.

Yves Rocher

Jako, że Francja kojarzy się nieustannie z perfumami, to nie mogło zabraknąć jednego z największych koncernów produkujących kosmetyki. To ogromna korporacja zatrudniająca ponad 15 tys. osób. Bardzo duże zyski osiąga ze sprzedaży wysyłkowej, jednakże posiada również ogromne sieci sklepów stacjonarnych

Auchan

Auchan to jedna z najbardziej popularnych sieci sklepów w naszym kraju. Nie dość, że ma zasięg ogólnoeuropejski, to w dodatku jest miejscem, w którym zatrudnienie znajduje wiele tysięcy Polaków i nie tylko. Auchan jest siecią sklepów działającą od lat 60-tych posiadającą szeroki asortyment będących hipermarketami.

Carrefour

Jako, że pojawił się Auchan, to nie mogło zabraknąć Carrefour’a będąca francuską marką hiper oraz supermarketów. Posiada dziesiątki tysięcy sklepów w 34 krajach na 4 kontynentach. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych sieci sklepów w Polsce, w których można kupić praktycznie wszystko.

Airbus

Airbus to marka założona w 1970 roku zajmująca się produkcją samolotów. Marka zasłynęła z produkcji pierwszego dwusilnikowego szerokokadłubowego silnika. Airbus przez cały czas produkuje samoloty dla największych linii lotniczych na całym świecie, a robi nie tylko w Europie, ale również w USA i Chinach.

Pierre Cardin

Myśląc o Francji, nie mogło zabraknąć projektantów mody, a jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest Pierre Cardin, który dożył 98 lat, a zmarł w 2020 roku. Ubrania spod znaku Cardina stały się prawdziwym synonimem bycia modną osobą. Obecnie marka Pierre Cardin tworzy nowoczesne oraz eleganckie ubrania zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Lacoste

Lacoste został założony w 1933 roku, a jest to francuskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją odzieży, zegarków, perfum czy też okularów. Lacoste nieustannie kojarzy się z tenisem, a logo w postaci krokodyla można rozpoznać na każdym kontynencie. Siedziba marki znajduje się obecnie w Paryżu.a