Czy Instagram dla firmy ma sens?

Odpowiedź na zawarte w tytule pytanie będzie niejednoznaczna. Zależy ona od charakteru prowadzonej przez nas działalności. Jeżeli prowadzimy małą, wręcz lokalną działalność (np. prywatna praktyka dentystyczna, prowadzenie sklepu okulistycznego lub lokalnego warzywniaka), konieczności posiadania i prowadzenia profilu na tym portalu nie istnieje.

Są również małe przykłady przedsiębiorczości Polaków, którzy mogą, ale nie muszą mieć Instagrama- hotele dla zwierząt, ośrodki wypoczynkowe i tym podobne.

Inaczej sprawa ma się z dużymi przedsiębiorstwami, których biznes w jakikolwiek sposób związany jest z modą lub branżą kosmetyczną. Wtedy konto na Instagramie jest koniecznością, gdyż od 2018 roku, ten społecznościowy portal ma już ponad miliard użytkowników.

Jeżeli chociaż jedna trzecia z nich jest aktywna oraz interesuje się modą, to dla producentów odzieży (niekoniecznie tych największych) otwiera się ogromny rynek zbytu, a samo posiadanie konta na tym segmencie social mediów może być sposobem reklamy.

Instagram jest przydatnym narzędziem do reklamy usług biur podróży lub firm z branży motoryzacyjnej, czego świetnym przykładem jest firma Mercedes, wykorzystująca połączenie Instagrama oraz Facebooka. Stanowi też narzędzie dla blogerów.

Mniejsi przedsiębiorcy, w których działalność, w mniejszym lub większym stopniu, wpisane jest robienie zdjęć, też mogą na tym skorzystać, chociaż w mniejszym stopniu.

Należy pamiętać, że Instagram to miejsce, w którym dobre i efektowne reklamy są wręcz pożądane i można to wykorzystać na korzyść własnego przedsiębiorstwa. Zdjęcia zamieszczone na tym portalu muszą być świetnej jakości, a zrobienie takich zdjęć, przy niektórych branżach (zwłaszcza związanymi ze zwierzętami) jest bardzo trudne i dojście do wprawy jest pracochłonne, a zanim się go założy, warto się zastanowić, czy do reklamy mojego przedsiębiorstwa jest to konieczne.

Nabranie wprawy w dziedzinie takiej jak fotografia, zabiera więcej czasu, który może być efektywniej wykorzystany, np. jeżeli prowadzimy swoje konto na platformie, która bardziej odpowiada naszym potrzebom..

Dodaj komentarz