Jak wygląda wirtualne biuro?

Wirtualne biuro zostało stworzone z myślą o współczesnych przedsiębiorcach, którzy posługują się głównie komputerem podczas swojej pracy. Potrzebują zupełnie innowacyjnej przestrzeni, tym bardziej, że dużo podróżują i mają mnóstwo różnych spotkań biznesowych. Niektóre z nich odbywają się w atmosferze ciszy i spokoju, by została zachowana tajemnica handlowa, stąd też miejsce musi być odpowiednie.

Wirtualne biura to udostępniają, ponieważ wyposażenie zaspokaja potrzeby przedsiębiorców. Wyglądają jak tradycyjne lokale biznesowe, z biurkiem, meblami, widokiem na panoramę miasta. Nowoczesność wyposażenia powoduje, że coraz chętniej korzystają z nich osoby zajmujące się handlem w internecie, osoby znane, a także prowadzący firmę w wolnym zawodzie. Do tej pory był obowiązek posiadania adresu firmy, który trudno było połączyć ze swoim adresem prywatnym ze względu na brak zachowania granicy między tymi strefami. Natomiast dzięki temu, że przedsiębiorca może skorzystać z wirtualnego biura, łatwiej mu załatwić formalności, sprawy urzędowe, czy założyć firmę.

Adres może zostać przypisany do niego, stąd też jest pewność, że poczta wysyłana przez kontrahentów się już nie zgubi. Lokalizacja także powoduje, że przedsiębiorca może o wiele szybciej dostać się do centrum miasta, czy spotkać z innymi biznesmenami. W wirtualnym biurze można organizować konferencje, spotkania, szkolenia, tworzyć projekty, pisać biznesplany, a także przygotować się do przekształceń w spółkę.

Opłacalność wynajmu wirtualnego biura

Wirtualne biura generują o wiele niższe koszty niż wynajem tradycyjnego lokalu na działalność gospodarczą. Przede wszystkim można je wynająć na doby, płacąc za faktyczne użytkowanie, jak również miesięcznie. Jest to bardzo elastyczne podejście, odpowiednie dla firmy, która potrzebuje dużo przestrzeni, swobody, czy też możliwości zaproszenia klientów do nowoczesnego miejsca. Zdarza się, że wirtualne biuro Warszawa jest wynajmowane na 1 dzień i wówczas koszty minimalne opiewają na kilkanaście złotych. Miesięcznie wynosi to około 50 złotych, przy podstawowym wariancie korzystania z wirtualnego biura.

Natomiast rocznie można je wynająć za około 1000 złotych, dodatkowo otrzymując adres, a nawet pakiet korzystania z księgowości, czy porad prawnych. Obecnie wirtualne biura znajdują się w każdym dużym mieście, stąd też można sobie zarezerwować miejsce na kilka tygodni wcześniej, za optymalną kwotę. Dodatkowym atutem jest to, że opłata za lokal może być wliczona w koszty przedsiębiorcy. Takie porównanie pokazuje, że opłacalność jest ogromna, a do tego w razie wyjazdów przedsiębiorcy, lokal nie stoi pusty i nie generuje kosztów. Nie trzeba go również kupować, a to jest duża swoboda szczególnie wtedy, kiedy biznes jest sezonowy. Jednak biuro wirtualne jest tylko dla małych firm, głównie mobilnych, dla których liczą się głównie kontakty z klientami z różnych miejsc na świecie, a większość działań jest internetowa. Za dodatkowe pieniądze można wynająć także sekretariat, magazyn, księgowość, kancelarię prawną, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *